Atletický čtyřboj 2010

19.06.2010 08:00

V sobotu 19. 6. 2010 se kousek od Brandýsa nad Labem (StaréBoleslavi) konalo celorepublikové kolo atletického čtyřboje, pořádané v rámci postupových sportovních akcí České asociace sportu pro všechny. Náš odbor SPV, který pracuje při SK Valeč, měl v tomto atletickém zápolení svá želízka v ohni. Po okresním kole postoupili do kraje Adam Macek, Lucie Jordanová, TerezaČíháková a Bára Macková. V krajském kole, které se uskutečnilo v Třebíči na městském stadionu 5. 6. 2010, byl ve své kategorii Adam bezkonkurenčně nejlepší s dostatečným náskokem a Lucka skončila třetí. Nestačila na velkou favoritku z Náměště nad Oslavou - Terezu Rabušicovou a trošku nečekaně ani na svou velkou kamarádku z Havlíčkovy Borové - Terezku Šimůnkovou. Nicméně tyto tři nejlepší vytvořily velmi silnédružstvo pro republikové finále, stejně jako Adam a další dva hoši z jeho kategorie. To, že jsou opravdu dobří, se potvrdilo na finále ve Staré Boleslavi. Adam skončil mezi 32 závodníky z celé republiky na 5. místě, kdy vévodil zejména běhům. Na první místo ztratil jen 32 bodů, což jsou asi třimetry v hodu, nebo 30 cm v dálce. Po 2. místě v okrese a  3. místě v kraji skončila Lucka stejně jako Adam na 5. místě, kdy si zlepšila snad všechny osobní rekordy a předstihla tak tentokrát svoji kamarádku Terezku Šimůnkovou. Terka Rabušicová skončila 2. a kupodivu byla lehce zklamaná. Tato velká favoritka ztratila na vedoucí závodnici pouhé 3 body (asi 3 cm v dálce či 1 sekunda v běhu), ale to je sport. Nicméně Adam i Lucka byli součástí družstev, která své kategorie vyhrála a také součástí velkého týmu závodníků z Vysočiny, která z 12 krajů nestačila jen na závodníky ze Zlínského kraje, což leckteré diváky i závodníky udivilo. Naše družstva totiž chyběla na stupních vítězů pouze ve dvou kategoriích.  Všem závodníkům, kteří reprezentovali SK Valeč, patří velký dík za vzornou a úspěšnou reprezentaci nejen kraje Vysočina a okresu Třebíč, ale především našeho sportovního oddílu.G R A T U L U J E M E !!! A přejeme hodně dalších úspěchů ve sportu, ve studiu a v osobním životě vůbec a snad i příští rok v Olomouci na shledanou.


—————

Zpět