Medvědí stezka 2012

12.05.2012 09:00

Regionální kolo Medvědí stezky mělo proběhnout  12. května v Domamili. Z důvodu malého počtu zájemců se nakonec tato soutěž nekonala a všichni přihlášení postoupili do krajského kola, které pořádala KASPV ve Ždírci nad Doubravou. Dvoučlenné hlídky předvedly své dovednosti v orientačním běhu lesním terénem na čas a zároveň plnily různé úkoly např. překonávání přírodních překážek, hod na cíl, orientace na mapě s buzolou, znalost morseovy abecedy, uzlování, zdravovědy apod. Z našeho odboru soutěžily dvě dvojice. První z nich, Bára Macková s Terkou Čihákovou, které soutěžily v kategorii starší žáci a žákyně IV., vybojovaly krásné druhé místo a postoupily do republikového kola, které se uskuteční 9. června 2012. Také další soutěžní dvojice si vedla výborně. Nikola Bobková a Vendula Chytková, přestože soutěž absolvovaly poprvé, ukázaly, že ani jim nejsou tábornické i turistické znalosti a dovednosti cizí a v kategorii mladší žáci a žákyně II. se umístily na třetím místě.

 

—————

Zpět