1. Novoroční výšlap do Stropešína

02.01.2010 13:00

Letos zahájil odbor SPV svou činnost hned po Novém roce. Na avizovaný první ročník Novoročního výšlapu sice předem hlásilo svou účast více příznivců turistiky, ale vzhledem k nedobrému počasí či spíše povětří se nás nakonec sešlo jen dvanáct. Po krátkém rozhodování, zda plánovanou trasu nezrušit a nespokojit se s procházkou po Valči, jsme nakonec vyrazili směrem k Chroustovu. Vítr byl opravdu silný, a tak jsme byli všichni rádi, že jsme se v Chroustově schovali do lesa a další úsek absolvovali po lesní turistické stezce. Ve Stropešíně následoval vítaný odpočinek a občerstvení v hostinci u Svobodů, po kterém nás čekala závěrečná část výšlapu - návrat do Valče. Ač ne v kompletní počáteční sestavě, zvládli jsme i tuto poslední etapu, kdy neustávající vítr prověřoval naši připravenost a odolnost, a vpodvečer šťastně dorazili domů.  Děkujeme všem za účast, přejeme úspěšný celý letošní rok a těšíme se příště, snad už ve větším počtu a za lepších povětrnostních podmínek, nashledanou.

—————

Zpět