3. Novoroční výšlap do Třebenic

07.01.2012 10:00

V sobotu  7. ledna 2012 se uskutečnil již třetí společný novoroční výšlap. Naším cílem byly tentokrát Třebenice. Po deštivém a větrném týdnu slibovala na tento den předpověď počasí zlepšení a naštěstí tomu tak opravdu
bylo. Vítr nebyl silný, nepršelo a zimu nic nepřipomínalo ani náhodou.  Přesto se nás v 10 hodin u hřiště sešlo
jen pomálu. Spousta účastníků minulých výšlapů i těch, kteří plánovali vyjít si s námi poprvé, onemocnělo,  a tak jsme nakonec vyrazili po silnici směrem ke Chroustovu v této sestavě: 6 dospělých, 1 dítě a 2 pejsci.  Z Chroustova dál už jsme pokračovali lesem.  V této chvíli jsme někteří ani netušili, jak dlouhý výšlap nás vlastně čeká. V lese bylo příjemně, bezvětří a po opravených cestách se dobře šlapalo. Nebyli jsme osamocení výletníci - několikrát jsme potkali i koně, na které naši čtyřnozí průvodci nedůvěřivě koukali.  Po cestě jsme měli několik zastávek, během nichž jsme navzájem ochutnávali horké a energetické nápoje, kterými byli všichni vybaveni.  Pod Plešicemi jsme si udělali přestávku delší, rozdělali ohýnek a opekli buřtíky. Po tomto malém obědě jsme se vydali na další túru - přestože z kopce do kopce, všichni jsme se s procházkou vypořádali bez problémů. Kolem druhé hodiny odpoledne jsme došli na kraj lesa, kde jsme udělali poslední zastávku. Prohlédli jsme si objevenou studánku a pokračovali po cestě kolem lesa. Za chvíli jsme míjeli rybník a hurá!  - konečně
jsme byli ve Třebenicích. Tady na nás na hřišti už čekala vytopená hospůdka, kde jsme si trochu odpočali, ohřáli se a občerstvili, zhodnotili úspěšnost výšlapu  a když se začalo stmívat, vyrazili jsme na závěrečnou etapu  -
polní cestou do Valče. K našemu překvapení začal padat sníh a protože  už i dost foukalo, šlápli jsme do nohou a zanedlouho byli doma. Letošní výšlap byl dlouhý zhruba 14 km, dobrá nálada nás celý den neopustila a své účasti nikdo nelitoval. Všem účastníkům se akce líbila a už se všichni těšíme za rok na další výšlap do okolí.

—————

Zpět