7. Novoroční výšlap okolo Valče

02.01.2016 14:57

Tak jsme zase po roce vyrazili v sobotu 2. ledna 2016 na novoroční výšlap. Počasí sice nebylo příliš lákavé, bylo zataženo, mrzlo a trochu foukalo, zato však do rána napadlo trochu sněhu a okolní krajina tak konečně připomínala zimu. Byl tedy ten správný čas na to, vyrazit po vánočním povalování na pořádnou procházku. Sešli jsme se v jednu hodinu na fotbalovém hřišti a vyrazili zámeckým parkem přes novou ulici směrem na Dolní Vilémovice. Průběžně se k nám přidávali další zájemci, takže účast nakonec byla vcelku dobrá - celkem nás šlo 27. Cestou jsme si pěkně povídali a než jsme se nadáli, byli jsme v lese, kde bylo opravdu příjemně. U bývalé cihelny jsme pak odbočili vlevo a dál pokračovali kolem lesa. Nechyběla ani zastávka - opekli jsme si párky, ohřáli se u o ohně a posilnili se na další trasu. Lesní cestou jsme došli pod Boroví, odtud pak kolem lesa až na Padělky a kolem Hájku jsme se vraceli do Valče. Při návratu už nás provázel vítr a tak jsme se s radostí  uchýlili do hospůdky u Slavíka, kde jsme si mohli zaslouženě odpočinout a zhodnotit naši výpravu. Letošní novoroční výšlap se opět vydařil, všichni jsme si ho užili a už nyní se těšíme na ten příští.

—————

Zpět