Velikonoční šipkovaná 2013

28.04.2013 14:00

Konečně tady máme jaro - to se nám potvrdilo i při našem sobotním výšlapu. Sluníčko svítilo, takže i když dost foukalo, sešli jsme se v půl druhé v opravdu hojném počtu. Děti dostaly pokyny na cestu a vyrazili jsme na předem připravenou trasu. Celkem šlo 21 dětí ve věku 4-15 let, 16 dospělých a také 5 psů. Od sokolovny nás šipky a barevné fáborky vedly ke kostelu, tam byl první úkol, a dál cestou kolem hřbitova až k "obrázku", kde
jsme odbočili k lesu.  Malí stopaři mělicestou samozřejmě také sledovat označená místa s úkoly, což se jim někdy nepovedlo a museli se vracet. S plněním úkolů, ať už  vědomostních nebo dovednostních, však žádné
problémy neměli. Cesta lesem i posléze kolem lesa, byla příjemná,  a všem nám docela vyhládlo. S chutí jsme
si tedy udělali přestávku, opekli buřtíky a chvíli si odpočali na vyhřáté trávě. Zbytek cesty kolem lesa byl kvůli bahnu trochu náročnější, ale dobrá nálada nás neopouštěla a zvládli jsme ho všichni bez vážnějších karambolů.  Přesto jsme s radostí došlápli na suchou asfaltovou silnici a vykročili směrem k Hájku, kde už na děti čekal vytoužený poklad.  Protože byl opravdu velice dobře ukrytý, chvíli trvalo, než ho objevily. Když konečně s radostným pokřikem vytáhly zpod klád tašku se sladkostmi,  dostalo se všem zasloužené sladké odměny. Děti, dospělí a doufáme, že i pejsci, byli se sobotním výletem spokojení. —————

Zpět