5. Výšlap do Dolních Vilémovic

04.01.2014 13:00

Již tradičně, letos popáté, pořádal odbor SPV v sobotu 4. ledna  Novoroční výšlap. Tentokrát jsme naplánovali trasu do Dolních Vilémovic. Sešli jsme se v 11 hodin před hospůdkou U Slavíka, kde měli dospělí možnost se preventivně předehřát svařákem. Nebylo to ale ani potřeba, teplota byla příjemná a mlhavé počasí připomínalo spíše podzim než zimu. Vyrazili jsme směrem na Odunec  a dál pokračovali po lipenské cestě, z níž jsme asi po dvou kilometrech odbočili doprava na lesní cestu. V lese bylo bezvětří, cesta příjemně ubíhala  a tak jsme se ani nenadáli, když jsme došli na kraj lesa. Mužská část zručně a rychle připravila ohýnek i klacky na opékání párků a  tak se všichni už za chvilkumohli s chutí zakousnout do voňavých křupavých buřtíků. Ještě jsme vzájemně ochutnali plody vlastní zahrádky, kterými byli všichni vybaveni a pak už jsme vykročili přes louku na cestu směřující do Dolních Vilémovic.  Tady už bylo poněkud blátivo a taky začalo trochu foukat, takže jsme byli rádi, když jsme dorazili do vsi. Udělali jsme si malou informativní procházku a oklikou došli k místní hospůdce zvané Sedlácká krčma. S úlevou jsme zasedli za stoly, pojedli, popili, podebatovali o cestě minulé i té, co nás teprve čeká, a k níž  jsme se pak odpočati a plni energie odhodlali. Mezitím se setmělo a jelikož bylo mlhavo a zataženo, v lese nebylo vidět
doslova ani na krok.  Naštěstí se nám podařilo v plném počtu a bez jakékoli újmy na zdraví dojít až na konec lesa. Čekal nás však ten nejtěžší  úsek výšlapu, na němž nás provázel silný, mrazivý vítr. Tato část nám dala do těla, protože fučelo opravdu hodně, ale za zpěvu pochodových písní a podporování se navzájem jsme šťastně došli až do Valče. Na zimu a únavu jsme ale rychle zapomněli v hospodě  U Slavíka, kde
jsme celou akci ukončili a zhodnotili.

Věříme, že všichni účastníci byli spokojeni. Výšlapu  se zúčastnilo 15 dospělých a dvě děti. Několik stálých příznivců novoročních výšlapů nemohlo vyrazit ze zdravotních důvodů, ale pro všechny máme dobrou zprávu: ti, kteří si letos s námi nemohli nebo nestihli vyšlápnout, mají šanci zase za rok.


—————

Zpět